Genç okur yetiştiren kitabevine HOŞ GELDİNİZ!

Daima Oku... Keep Reading...

50 TL ve Üzeri Alışverişte Kargo Bedava

GİRİŞ
Üyeliğiniz yok mu? Üye Olun
Ürün sepete eklendi
Aramıza Hoşgeldin!
Welcome Abroad!
Bültene başarıyla üye oldun.
Teşekkürler!
Thank you for subscribing to
our newsletter.
Filtrele
Filtrele

Değerler Eğitimi

Çocukların davranış eğitimlerini destekleyici, pedagojik içerikler, yapılması ve yapılmaması gerekenlerin bilincini aşılayan türleri sunar.

Editör Yorumları

Değerler Eğitimi kategorisinde toplam 61 üzeri sonuç bulunuyor.
Yazar takibi için giriş lütfen giriş yapınız.

Arda Emzikten Vazgeçiyor

Anna Taube

16.00 TRY 12.00 TRY

Editör Yorumu

Arda emziğini bırakacak yaşa gelmesine rağmen emziklerinden bir türlü vazgeçemiyordu. Bir gün annesinin aklına harika bir fikir geldi ve Arda hemen işe koyuldu… Çocuklara emziği bırakmanın mümkün olduğunu anlatan eğlenceli bir hikâye.

Canavarların da Duyguları Var!

Özlem Fedai Korçak

79.00 TRY 59.25 TRY

Editör Yorumu

Artık yeter! Bizi görünce korkmanız çok ağrımıza gidiyor, moralimizi bozuyor. Bu durumu protesto ediyoruz! Çünkü biz de üzülüyoruz, ağlıyoruz, bazen ağlamaktan harap oluyoruz… Hatta biz de karanlıktan korkuyoruz, tabii önce o bizden korkmazsa. Lütfen (rica ediyoruz) bizi sevin ve korkmayın artık… Sarılalım mı?.. Hadi gelin sarılalım!

Ege’nin Emziği

Sabine Choinski

22.00 TRY 16.50 TRY

Editör Yorumu

Ege yakında üç yaşına basacaktı, ama emziğinden bir türlü vazgeçemiyordu. Yuvaya başladığı gün, arkadaşı elinden oyuncağını aldığı için hemen emziğini taktı. Akşam babasının anlattığı masalla emziğini bırakmaya karar verdi mi acaba?

Yaşasın Loulou Bebek Bezini Bıraktı! - Eğlen Öğren Arkadaşım Loulou

Nasha

45.00 TRY 33.75 TRY

Editör Yorumu

O hava gün çok sıcaktı! Bu durum Loulou'nun bezini çıkarması, külotunu giymesi ve çişini lazımlığa yapması için bir fırsat oldu.

Haydi Loulou Uyku Zamanı - Eğlen Öğren Arkadaşım Loulou

Nasha

45.00 TRY 33.75 TRY

Editör Yorumu

Loulou yatağına yatmış annesini bekliyor. Günün sonunda, rüyalar aleminde geçen, en sevdiği hikâyesini dinlemeye hazırdı.

Artık Loulou Anaokuluna Gidiyor! - Eğlen Öğren Arkadaşım Loulou

Nasha

45.00 TRY 33.75 TRY

Editör Yorumu

Anaokuluna başlayan Loulou hem çok heyecanlı hem de tedirgindi. Ama kısa zamanda öğretmenini ve arkadaşlarını çok sevdi. Ve büyük bir keyifle okul dünyasını keşfe koyuldu.

Aferin Loulou Emziği Bıraktın! - Eğlen Öğren Arkadaşım Loulou

Nasha

45.00 TRY 33.75 TRY

Editör Yorumu

LouLou için emzikten ayrılmak konuşurken ve top oynarken bile çok zordu. Neyseki bir gün, emziğin onun için fazlalık olduğunu ve ona artık ihtiyacı olmadığını anladı.

Benim (Değil)

Anna Kang

78.50 TRY 58.88 TRY

Editör Yorumu

İki tüy yumağı da aynı pofidik koltuğa oturmak istiyor. Ancak koltuğun kime ait olduğu konusunda anlaşmaları pek de mümkün değil. İnatları tuttu bir kere, ta ki...

Bu Kese Çok Karışık

Ziggy Hanaor

84.50 TRY 63.38 TRY

Editör Yorumu

Zorlu bir deneyim olan ayrılık kaygısını, anne kanguru ile yavrusu üzerinden anlatan Bu Kese Çok Karışık, bağımsızlaşma ve bireyselleşme yolundaki çocuklara çok iyi gelecek! Dünyaya yeni gelen bir bebeğin yaşadığı büyük değişim sonucu hissettiği gerilim, kapsayıcı bir annenin kucağıyla temas ettiği anda yatışır. Bu büyülü kucak, bebek için ilk güvenli yerdir. Hayat boyu karşılaşılan tüm değişim ve dönüşüm dönemlerinde bu kucağa dönmeyi hayal etmek bile epey rahatlatıcıdır. Doğumdan sonra anneler, bebekleri ve kendileri için ortak bir yaşam alanı oluştururlar. Bu ortak yaşam alanı içerisinde duygularını, düşüncelerini, ilgi alanlarını, yeteneklerini, seslerini, hayat görüşlerini ve kendi dünyalarına ait daha pek çok şeyi bebekleriyle paylaşırlar. Bu zihinsel besinler çocuğun hayal gücünü ve düş kurabilme kapasitesini geliştirirken onu birey olmaya hazırlar. Yaşamsal ve zorlu bir deneyim olan ayrılığı çocuklara anne kanguru ve yavrusunun ilişkisi üzerinden sunan bu kitapta, bağımsızlaşma deneyimi dokunaklı bir hikaye üzerinden dile getiriliyor. Anne Kanguru Suzi’nin sıcak ve tıpkı onun gibi kokan rahatlatıcı kesesinde konforlu bir yaşam süren Ozi, onun dışarıdan topladığı eşyalarla kesesini doldurmasından bir süre sonra rahatsız olmaya başlıyor. Geçmişte idare etmesi kolay olan hatta Ozi’nin dünyasını zenginleştiren bu eşyalar onun da büyümesiyle birlikte yaşam alanında bir sıkışıklığa sebep oluyor. Bu karmaşanın çözümünü içeriyi düzenlemekte arayan Ozi bir süre sonra çözümlerinin yetersiz kaldığını fark ediyor. Kesenin tüm güçlü sahibi olmanın verdiği haz, bu karmaşıklık sonucu kesintilere uğruyor. Ablası Eli’nin bir zamanlar onun da bu kesede yaşadığını ve büyüdüğünde ise vedalaştığını anımsatmasıyla Ozi keseden ayrılmanın kaçınılmaz olduğunu fark etmeye başlıyor. Tabii bu durum onu öfkelendiriyor ve yarısı yenmiş bir muz kabuğunun içeri girmesi ise bardağı taşıran son damla oluyor. Ailesi Ozi’nin yeni yaşam alanı olan çocuk odasını, kesenin içindeki eşyalarla dekore ederek onun ilk ayrılma ve bireyselleşme girişimine yumuşak bir geçiş yapmasına yardımcı oluyor. Annesinin şalı ve onun için ördüğü battaniye gibi rahatlatıcı nesneler de burayı benimsemesini kolaylaştırıyor. Sonuç olarak Ozi’nin hayatında yepyeni bir dönem başlıyor. Annelerin çocuklarına öğrettikleri her şey, kendi yolculuklarında onlara rehberlik edecektir. Bununla birlikte birey olabilmek için çocukların annelerinin yokluğunda hissettikleri gerilimi, hayal güçlerine yaslanarak yatıştırmayı da deneyimlemeleri gerekir. Bu benlik gücüne sahip çocuklar fiziksel ayrılığa hazır hale gelirler. Böylelikle hayatın yegane ve en heyecan verici maceralarından birini yaşamak üzere ilk adımlarını atabilirler. Tabii annelerinin parçası olan rahatlatıcı eşyalar eşliğinde…

Kaka Yaparken Acıtıyor

Dr. Howard J. Bennett

84.50 TRY 63.38 TRY

Editör Yorumu

Okuyan Koala, çocuk kitaplarına yepyeni bir standart getiriyor! Çocuklar için kişisel gelişim, anne babaları için hayat kolaylaştırıcı, dünyanın en büyük bilimsel ve profesyonel psikoloji topluluğu Amerikan Psikoloji Derneği onaylı APA Çocuk Kitapları Serisi, Okuyan Koala ile Türkçede! Dünyada birçok anne babaya yol göstererek, çocukların sağlıklı tuvalet alışkanlığı kazanmasına yardımcı olan kitap! Ryan tuvaletini yapmaktan çekinir. Çünkü tuvaletini yaparken canının acıyacağından korkmaktadır. Bu yüzden de kakasını tutmaya çalışır ve bu da karın ağrılarına yol açar. İşte bu kitapta Ryan’ın sorunu için çok etkili bir çözüm yöntemi var. Dr. Gold’un anlattığı hikaye ve getirdiği öneriler, Ryan gibi, sizin çocuğunuzu da hem eğlendirecek hem de rahatça tuvaletini yapabilmesini sağlayacak. “Tuvalet eğitimi sorunu yaşayan her çocuğun okuması gereken bir kitap!” - Dr. Alison Schonwald, Pediatri Uzmanı, Harvard Tıp Fakültesi, The Pocket Idiot’s Guide to Potty Training Problems’ın yazarı “Kaka Yaparken Acıtıyor! harika bir kitap. Kendi kızımın metabolizması biraz yavaştır ve kakasını tutmaya çalıştığında karın ağrıları çeker. Dr. Bennett’ın hikayesi ona vücuduyla ilgili bilgi sunarken zekasına daha fazla güvenmesini sağladı ve durumun çözümü için bir plan sundu. Dr. Bennett’ın böylesine sinir bozucu bir sorunla ilgili akıllıca hazırlanmış eğlenceli tedavi yöntemini şiddetle öneriyorum.” - Mary Kay Zuravleff, The Bowl Is Already Broken’ın yazarı APA Amerikan Psikoloji Derneği Kurulduğu 1892 yılından bugüne 134 binden fazla araştırmacı, eğitimci, klinisyen, danışman ve öğrenci üyesiyle, dünyanın en büyük bilimsel ve profesyonel psikoloji topluluğudur. APA, bünyesine kattığı Magination Press yoluyla, çocuk ruh sağlığı alanında uzmanlaşmış profesyoneller tarafından yazılmış kitaplar yayımlamaktadır.