Genç okur yetiştiren kitabevine HOŞ GELDİNİZ!

Daima Oku... Keep Reading...

350 TL ve Üzeri Alışverişte Kargo Bedava

GİRİŞ
Üyeliğiniz yok mu? Üye Olun
Ürün sepete eklendi
Aramıza Hoşgeldin!
Welcome Abroad!
Bültene başarıyla üye oldun.
Teşekkürler!
Thank you for subscribing to
our newsletter.
Filtrele
Filtrele
Yazar takibi için giriş lütfen giriş yapınız.
Duygular Mutfağı

Duygular Mutfağı

Marc Demiroff

128.50 TRY

Editör Yorumu

Okuyan Koala, çocuk kitaplarına yepyeni bir standart getiriyor! Çocuklar için kişisel gelişim, anne babaları için hayat kolaylaştırıcı, dünyanın en büyük bilimsel ve profesyonel psikoloji topluluğu Amerikan Psikoloji Derneği APA Psikolojik Hikayeler Serisi, Okuyan Koala ile Türkçede Bir Çocuğun Duygu Menüsü Utangaç Makarna, Heyecanlı Yumurta ve Daha Fazlası Hiç utangaç bir makarna veya heyecanlı bir yumurta gibi hissettiğiniz oldu mu? Peki ya mutlu sosisli sandviç veya kafası karışmış kekler gibi? Duygularının ne olduğunu anlayabilmek ve hislerinin sana ne anlattığını bilebilmek herkes için çok önemli ve yararlıdır. Ne hissettiğini ve bu duygularla nasıl başa çıkabileceğini biliyor musun? Haydi bu kitaba bir göz at ve bunu nasıl yapabileceğini gör. Kitabın sonundaki “Ebeveyn ve Eğitimcilere Not” kısmı duygu farkındalığının önemini açıklar. Anne ve babalara bir durum karşısında çocuklarının neler hissedebileceklerini, bu duyguyu neden yaşadıklarını ve bu duyguları çok fazla hissedip hatta zorlandıklarında neler yapabileceklerini gösterir. APA Amerikan Psikoloji Derneği Kurulduğu 1892 yılından bugüne 134 binden fazla psikiyatrist, psikolog, araştırmacı, eğitimci, danışman ve öğrenci üyesiyle, dünyanın en büyük bilimsel ve profesyonel psikoloji topluluğudur. APA, bünyesine kattığı Magination Press yoluyla, çocuk ruh sağlığı alanında uzmanlaşmış profesyoneller tarafından yazılmış kitaplar yayımlamaktadır.
Flash Cards and Flash Activites VALUES & FEELINGS with Eddie

Flash Cards and Flash Activites VALUES & FEELINGS with Eddie

Ferhat Tümer

225.00 TRY

Editör Yorumu

Flash cards are an ageless learning tool. Toddlers, kids and even adults can learn through them. There are many ways you can use flash cards to increase interaction with kids and help build their language abilities, assisting them in improving their insight and capacity to comprehend and improve their visual memory. This is an exceptional box! Inside you will find 38 beautifully illustrated flash cards introducing our values and feelings, which fulfil our lives with real-life examples and short stories. There are also activity cards for you and your child to further learn and have fun. How do you feel today? What do you value? Come on, start now and pick a card.

Flash Cards and Flash Activities COLOURS & SHAPES with Eddie

Flash Cards and Flash Activities COLOURS & SHAPES with Eddie

Ferhat Tümer

225.00 TRY

Editör Yorumu

Flash cards are an ageless learning tool. Toddlers, kids and even adults can learn through them. There are many ways you can use flash cards to increase interaction with kids and help build their language abilities, assisting them in improving their insight and capacity to comprehend and improve their visual memory. There are 38 flash cards beautifully illustrated, introducing shapes and colours and activity cards for reinforcement in this' English with Eddie Shapes and Colours' box.

Flash Cards and Flash Facts SPACE & BEYOND with Eddie

Flash Cards and Flash Facts SPACE & BEYOND with Eddie

Ferhat Tümer

225.00 TRY

Editör Yorumu

Flash cards are an ageless learning tool. Toddlers, kids and even adults can learn through them. There are many ways you can use flash cards to increase interaction with kids and help build their language abilities, assisting them in improving their insight and capacity to comprehend and improve their visual memory. In this ‘English with Eddie Space and Beyond’ box, there are 38 flash cards beautifully illustrated showing the planets in space and beyond it aiming to teach new words and facts about space

Flash Cards and Flash Facts FRUITS & VEGETABLES with Eddie

Flash Cards and Flash Facts FRUITS & VEGETABLES with Eddie

Ferhat Tümer

225.00 TRY

Editör Yorumu

Flash cards are an ageless learning tool. Toddlers, kids and even adults can learn through them. There are many ways you can use flash cards to increase interaction with kids and help build their language abilities, assisting them in improving their insight and capacity to comprehend and improve their visual memory. There are 38 flash cards beautifully illustrated featuring fruit and vegetables and how they grow in this' English with Eddie Fruit and Vegetables' box.