Genç okur yetiştiren kitabevine HOŞ GELDİNİZ!

Daima Oku... Keep Reading...

50 TL ve Üzeri Alışverişte Kargo Bedava

GİRİŞ
Üyeliğiniz yok mu? Üye Olun
Ürün sepete eklendi
Aramıza Hoşgeldin!
Welcome Abroad!
Bültene başarıyla üye oldun.
Teşekkürler!
Thank you for subscribing to
our newsletter.
Filtrele
Filtrele

Referans Kitaplar

Sorgulamanın, soru sormanın, merak etmenin daha da keyifli olmasını sağlayan, bu sorulara cevap bulabilmektir. Uygun metin ve dille açıklanmış pek çok bilimsel, tarihsel gerçeği kapsayan kaynaklardır.

Editör Yorumları

Referans Kitaplar kategorisinde toplam 89 üzeri sonuç bulunuyor.
Yazar takibi için giriş lütfen giriş yapınız.

Eğlenceli Çıkartmalarla İlginç Kıyafetler

Ruth Brocklehurst

32.00 TRY 24.00 TRY

Editör Yorumu

Etkileyici resimler ve fotoğraflarla renklendirilmiş bu ilginç kitap, modanın ışıltılı tarihini sürükleyici bir dille anlatıyor. Romalıların dökümlü togalarından Elizabeth Dönemi’nin dantel yakalarına, Caz Çağı’nın parıltılı kıyafetlerinden Hollywood’un gösterişli stillerine kadar modanın bütün adımlarını ayrıntılarıyla inceleyebilir, trendleri kimlerin belirlediğini öğrenebilirsiniz. Çıkartmaları kullanarak tasarım dünyasına adım atın ve moda tarihine eğlenceli bir yolculuk yapın.

Eğlenceli Bilim – Deniz ve Kumsal Canlıları

Monika Lange

22.00 TRY 16.50 TRY

Editör Yorumu

Denizde ve kumsalda çok sayıda canlı yaşar. Onları keşfetmeye ne dersin? Fokların kulağına neden su kaçmaz? Denizanası yavruları neden anne babalarına benzemez? Süngerlerin neden ayakları yoktur? Bu ve benzeri pek çok sorunun yanıtını bu kitapta bulabilirsin...

Büyük Araçlar

Frank Littek

22.00 TRY 16.50 TRY

Editör Yorumu

Bir motor otomobili nasıl yürütür? Tarlada biçerdöver ne işe yarar? İnşaat alanında kepçeli ekskavatör neden kullanılır? Bu ve benzer soruların yanıtını alabileceğiniz, eğitici ve eğlendirici bir kitap. Çeşitli alanlarda kullanılan büyük araçlar hakkındaki bu kitap çocukların merak dolu sorularına yanıt veriyor.

Dünyayı Öğreniyorum- Doğada Resimli Sözlüğüm

Bärbel Oftring

22.00 TRY 16.50 TRY

Editör Yorumu

Gölde, ormanda, çayırda veya denizde, yani çeşitli yaşam alanlarında heyecan verici bitkiler ve hayvanlar sizi bekliyor. Karahindiba nasıl bir bitkidir? Porsuk ailesi nasıl bir evde yaşar? Alaca baykuş gecenin karanlığında ne yapar? Pisi balığı kediye mi benzer? Çocuklar doğayla ilgili kavramları ve sözcükleri eğlenerek keşfedecekler.

Gündelik Hayattaki İş Makineleri

Monika Wittmann

22.00 TRY 16.50 TRY

Editör Yorumu

Kar küreme aracı, yaprak toplama makinesi, sokak süpürme aracı… Yiğit her yerde farklı araç ve makinelerle karşılaşıyordu. Hepsinin ayrı bir görevi vardı. Ancak Yiğit en çok çatal kaldıracı seviyordu...

Gökyüzüne Bak!

Jose Ramon Alonso

32.00 TRY 24.00 TRY

Editör Yorumu

Evren’de kaç tane yıldız var? Teleskobu kim icat etti? Uzay yolculuğu yapan hayvanlar hangileri? Neptün’de gökyüzü ne renk? Satürn’ün kaç tane uydusu var? Bu kitapta bu sorulara ve uzayın keşfine dair başka pek çok ilginç soruya cevap bulacaksın. Kim astronot olma hayali kurmaz ki? Gökyüzüne bak ve yıldızlara yolculuk yap!

Eğlenceli Çıkartmalarla Eski Mısır

Lob Llody Jones

40.00 TRY 30.00 TRY

Editör Yorumu

Etkileyici resimler ve fotoğraflarla renklendirilmiş bu kitap, Eski Mısır’ın şaşırtıcı tarihini sürükleyici bir dille anlatıyor. Muhteşem piramitlerden hazinelerle dolu mezar odalarına, Nil kıyısındaki günlük yaşamın eğlencelerinden saraylardaki ışıltılı şölenlere kadar Eski Mısır’ın ilginç yönlerini ayrıntılarıyla inceleyebilir; tarihte iz bırakmış insanları tanıyabilirsiniz. 120’den fazla çıkartmayla Eski Mısır tarihine eğlenceli bir yolculuk yapın

Eğlenceli Bilim – Yer Altı

Frank Littek

22.00 TRY 16.50 TRY

Editör Yorumu

Yer altında hangi hayvanlar yaşar? Yer altı yolları nasıl yapılır? Toprak nelerden oluşur? Yer altı ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bu ilginç kitapta bulabilirsiniz.

Eğlenceli Bilim – Tarihte Bir Gün – Saray Gezisi

Christa Holtei

22.00 TRY 16.50 TRY

Editör Yorumu

Prenses Marie ve Prens Clemens çok heyecanlılar: sarayda muhteşem bir yaz daveti düzenleniyor çünkü! Sarayın kubbeli büyük salonunda pek çok davetli toplandı. Saray hizmetkarları lezzetli yemekler servis etti. Saray müzisyenleri çok güzel müzik parçaları sundu.

Eğlenceli Bilim – Su Altı

Monika Wittmann

22.00 TRY 16.50 TRY

Editör Yorumu

Göllerde, derelerde, nehirlerde, denizlerde ve okyanuslarda, yani suyun altında keşfedilecek çok şey var: Balıklar, kuşlar, petrol adaları, yük gemileri, balıkçı tekneleri, denizaltılar, mercanlar, gök balinalar… Peki batan hazine sandığında neler saklı sence?