Genç okur yetiştiren kitabevine HOŞ GELDİNİZ!

Daima Oku... Keep Reading...

350 TL ve Üzeri Alışverişte Kargo Bedava

GİRİŞ
Üyeliğiniz yok mu? Üye Olun
Ürün sepete eklendi
Aramıza Hoşgeldin!
Welcome Abroad!
Bültene başarıyla üye oldun.
Teşekkürler!
Thank you for subscribing to
our newsletter.
Filtrele
Filtrele

Referans Kitaplar

Romalıların günlük yaşantısından, dinozorların gen dizilimine, çoklu evrenlerden, karadeliklere kadar pek çok alanda daha detaylı bilgi sunan kaynaklardır. 

Editör Yorumları

Referans Kitaplar kategorisinde toplam 86 üzeri sonuç bulunuyor.
Yazar takibi için giriş lütfen giriş yapınız.
Prensesin Renkleri Nar'ın Sanat Günlüğü - Fahrünnisa Zeyd

Prensesin Renkleri Nar'ın Sanat Günlüğü - Fahrünnisa Zeyd

Nazlı Eda Noyan

45.00 TRY

Editör Yorumu

Prenses'in Renkleri Nar, kardeşi Mavi ve en yakın arkadaşı Elif, birlikte bir müzeye giderler. Nar'ın çantasına sakladığı papağanı Pançiko sayesinde, ressam Fahrünnisa Zeyd ile tanışırlar. Fahrünnisa Zeyd ile sanat ve resim üzerine sohbet eden Nar, Mavi ve Elif, rengârenk ve çok farklı bir dünyaya dalarlar. Fahrünnisa Zeyd 1901 İstanbul – 1991 Amman « Ben gerçek bir prensesim. İslam ve Bizans Sanatını buluşturan ilk kadın ressam olduğum söylenir. »
Sihirli Kanatlar Nar'ın Sanat Günlüğü - Aliye Berger

Sihirli Kanatlar Nar'ın Sanat Günlüğü - Aliye Berger

Nazlı Eda Noyan

45.00 TRY

Editör Yorumu

Sihirli Kanatlar Nar, kardeşi Mavi ve en yakın arkadaşı Elif, birlikte bir müzeye giderler. Nar'ın çantasına sakladığı papağanı Pançiko sayesinde, ressam Aliye Berger ile tanışırlar. Aliye Berger ile sanat ve resim üzerine sohbet eden Nar, Mavi ve Elif, grinin de en az diğer renkler kadar heyecan verici olabileceğini ve çizginin gücünü keşfederler. Aliye Berger 1903 Büyükada – 1974 Büyükada « Zannediyorum gravürlerim, iç dünyamın dışa yansımasıdır. İfade etmek istediklerim kadar kullandığım teknik ve malzemelerde bana heyecan verdi. »
Ne Yapmalı ? Çocuklar için İlkyardım

Ne Yapmalı ? Çocuklar için İlkyardım

Ahu Pakdemirli

79.00 TRY

Editör Yorumu

Hayatımız çok değerlidir. Günlük yaşantımızda her an karşımıza çıkabilecek bir kaza veya yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda ilkyardım bilmek hayat kurtarır. Bu kitapta; evinizde ailenizle yemek yerken, okul bahçesinde koşarken, denizde yüzerken, ormanda gezerken veya bir mağazada alışveriş yaparken başınıza gelebilecek olası sağlık sorunlarını ve kazaları, bu durumda yapılması ve yapılmaması gerekenleri okuyacaksınız. Masalperest Yayınları tarafından yayımlanan kitap, Türkiye’nin dört bir yanındaki kitabevlerinde ve tüm online satış kanallarında satışa sunulmuştur.
Tarihe İz Bırakan Olaylar

Tarihe İz Bırakan Olaylar

Erdi İnci

54.00 TRY

Editör Yorumu

Dünyada var olduğumuz günden beri, gelişimimizi etkileyen birçok olay yaşadık. İşte bu kitapta insanlığın tarihini değiştiren bazı olaylara ve dönemlere tanık olacaksınız. Tarihe İz Bırakan Olaylar’a hazır olun! Birazdan yazıyı bulacak, şehirleri ele geçirecek, seferler düzenleyecek, keşiflere çıkacak ve uzaya gideceğiz... • Yazının icadından • İstanbul’un fethine • Matbaanın kullanımından • Aşının icadına • Uzay yolculuklarından • Berlin Duvarı’nın yıkılışına kadar uzanan serüvenlere katılmaya var mısınız?
Çıkartmalarla Orta Çağ

Çıkartmalarla Orta Çağ

Dr. Abigail Wheatley

50.00 TRY

Editör Yorumu

Yaratıcı Çocuklar için Eğlenceli Tarih Orta Çağ, dünyanın çehresinin değiştiği bir dönemdi. Krallar, şövalyeler, hiç bitmeyen savaşlar ve salgın hastalıklar dünyayı kaosa sürüklemişti. Yaşam zorluydu, ancak bu karmaşık dönemde bilim ve sanat şaşırtıcı bir hızla ilerledi. Etkileyici resimler ve fotoğraflarla renklendirilmiş bu kitap, tarihin bu ilginç dönemini sürükleyici bir dille anlatıyor. Çıkartmaları kullanarak Orta Çağ’ın şaşırtıcı dünyasına eğlenceli bir yolculuk yapın. Tarih dersleri için eğlenceli ve yaratıcı bir başlangıç sağlayan bu kitap çocuklara Orta Çağ dönemini anlatıyor.
Bilim Hakkında Çok Önemli Sorulara Yanıtlar

Bilim Hakkında Çok Önemli Sorulara Yanıtlar

Holly Cave

60.00 TRY

Editör Yorumu

Bugüne kadar yapılmış en iyi icat hangisidir? Peki hiç kendi muhteşem aydınlanma anını yaşayıp, harika bir fikri hayata geçirdiğin oldu mu? Bir süper-kahraman gibi zıplayabilmek için ne gerekir acaba? • Tarihin en parlak beyinlerinin ayak izlerini takip ederek, eğlenceli bir keşif gezisine çıkalım ve bilimin aydınlık dünyasına yakından bakalım. • Hadi bu harika bilim gezisine sen de katıl! Çocukların, gençlerin bilim hakkında merak ettikleri sorulara cevaplar veren bu kitap aynı zamanda bilimsel düşünmenin gelişimini de destekliyor.

Eğlenceli Bilim – Dağlar

Eğlenceli Bilim – Dağlar

Margaret Hynes

22.00 TRY

Editör Yorumu

Düş gücünüzü ele geçiren bu temel dizideki kitaplarla hem bilim dünyasını keşfedin, hem de öğrenim geleceğinizin temellerini atın. Her kitabın sonunda yer alan el becerisi etkinlikleriyle ebeveynler ve öğretmenler için hazırlanmış notlar sayesinde, bir yandan öğrenirken bir yandan da yaratıcılığınızı zenginleştirin. Bu kitap sayesinde ateş dağlarını ve buzdan ırmakları öğrenebilir, gerçekten ilerleyen bir teleferik yapabilirsiniz!
Çıkartmalarla Rönesans

Çıkartmalarla Rönesans

Ruth Brocklehurst

40.00 TRY

Editör Yorumu

Yaratıcı Çocuklar için Eğlenceli Sanat Eğitimi Rönesans, yaklaşık 500 yıl önce tüm Avrupa’ya yayınlar bir kültürel devrimdi. Ressamlar ve yazarlar bu dönemde büyük başyapıtlar ürettiler, bilim adamları ve kâşifler dünyayı kökten değiştiren icatlar ve keşifler yaptılar – bütün bunlar bir şiddet, savaş ve siyasi entrika arka planı önünde yaşandı. Çok zengin bir şekilde resimlenmiş bu çıkartmalı kitap bu heyecan verici dönemin öyküsünü anlatıyor.
Benim Portrem Nar'ın Sanat Günlüğü - Mihri Müşfik Hanım

Benim Portrem Nar'ın Sanat Günlüğü - Mihri Müşfik Hanım

Nazlı Eda Noyan

45.00 TRY

Editör Yorumu

Benim Portrem Nar, kardeşi Mavi ve en yakın arkadaşı Elif ile birlikte müzeye gider. Nar'ın çantasına sakladığı papağanı Pançiko sayesinde, ressam Mihri Müşfik Hanım ile tanışırlar ve resim sanatı üzerine sohbet ederler. Yepyeni ve renkli bir dünyaya adım atan çocuklar, bireysel ifade yollarından biri olan otoportreyi öğrenirler. Mihri Müşfik Hanım (Mihri Rasim) 1886 İstanbul – 1954 New York « Ben bir ressamım. Bu topraklarda kadınlar için güzel sanatlar okulu nerede? » diye sordum.
Başlangıç Düzeyi Satranç Kaynak Kitabı

Başlangıç Düzeyi Satranç Kaynak Kitabı

Olgun Kulaç

70.00 TRY

Editör Yorumu

İlköğretim okullarında ders kitabı olarak okutulmakta olan kitap, satranca yeni başlayanlar için bir başvuru kitabıdır.